O chalupě

Naše chalupa se nachází ve východní části kraje Vysočina, nedaleko města Bystřice nad Pernštejnem, na úpatí kopce se zříceninou hradu Zubštejn. Prostě v Pivonicích. Jak říká náš děda. Pivo – nic.

A skutečně. V této malé vesničce nenajdete ani obchod, ani hospodu. Silnice tu končí a dál vedou jen lesní cesty po úpatí kopce, na jehož vrcholu je zřícenina hradu Zubštejn a dole pod ním zase obec Vír s přehradou, která zásobuje město Brno pitnou vodou. Prostě tady u nás dávají lišky dobrou noc.

Proto je naše chalupa vhodná zejména pro milovníky klidu a pohody, čemuž napomáhá i stavební uspořádání chalupy, kdy hlavní vstup a terasa jsou kryté od silnice a poskytují i ochranu před častými severními či severozápadními větry.

Chalupa z příjezdové cesty

Protože se chalupa nachází na úpatí kopce se sklonem na západ, můžete navečer při hezkém počasí pozorovat nezapomenutelné západy slunce a ráno po probuzení na Vás zase čeká překrásný výhled do přírody a na lesy v okolí.

Celá chalupa prošla v roce 2018 kompletní rekonstrukcí, kdy bylo kromě nové střechy, zateplené fasády a nových oken a dveří, instalováno ústřední topení s tepelným čerpadlem. Nová kuchyň byla v apartmánu „Azúl“ vybavena nádobím Zepter a vestavěnými spotřebiči. Nachází se zde i krbová kamna, kde si můžete večerní pohodu u vínka zpříjemnit u plápolajícího ohně. Pokud budete potřebovat, je Vám k dispozici i TV s internetovou televizí a samozřejmě WiFi.

Zahrada okolo chalupy je oplocená a nemusíte se po domluvě bát si sebou vzít Vašeho zvířecího domácího mazlíčka (pouze apartmán „Azul“). Tady je to pro něj ideální prostředí.

V současné době nabízíme pro ubytování bezbariérový apartmán „Azul“ pro max. 4 osoby (2x dospělý a 2x dítě) umístěný v prvním podlaží.

Druhý apartmán „Ático“ se nachází v podkroví a je standardně vybaven pro ubytování až 10 osob (6x dospělý a 4x dítě).

Každý apartmán má samostatný vchod.

Pokud budete vyžadovat naprosté soukromí, bude možné si pronajmout i celou chalupu, tedy oba apartmány za výhodnějších podmínek.

Pokud se rozhodnete pro ubytování u nás, budeme velice rádi.

© 2024 Chalupa pod Zubštejnem . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.