O ubytování

V současné době nabízíme ubytování pouze v bezbariérovém apartmánu „Azul„, který se nachází v 1 podlaží chalupy. Dispozičně se jedná o 2+1, přičemž kuchyně s jídelnou je propojena s obývacím pokojem. Apartmán se sestává z předsíně, ložnice, kuchyně s jídelnou, obývacího pokoje a koupelny s toaletou. Kromě předsíně a koupelny, kde je na podlaze dlažba, jsou všude položené plovoucí podlahy. Okna jsou převážně umístěna na jihozápadní straně s výhledem do zahrady či domy, pole a lesy pod silnicí. Apartmán je určen max. pro 4 osoby.Popis apartmánu a jeho vybavení


Hlavní vstup je z vydlážděné terasy v zadní, kryté části chalupy. Nachází se zde předsíň s úložným prostorem a šatnou vybavenou věšákem, botníkem a žebříkovým topením pro sušení oblečení. Pokud zapomenete pantofle, nic se neděje. Máte je k dispozici právě v šatně. Od podlahy přeci jen bývá vždy chladněji. Z předsíně je přístupný ještě sklep, který ale pravděpodobně nebudete potřebovat. Sedmý schod na pivo tam ale je… V prostoru vstupu do sklepa za dveřmi, případně v předsíni jsou k dispozici základní úklidové prostředky (ruční vysavač, klasicky vysavač, lopatka se smetáčkem, kbelík s mopem). Pro delší pobyty je možné využít žehličku se žehlícím prknem.

Hlavní vstup do bezbariérového apartmánu
Šatna za hlavním vstupem

Z předsíně je přímo vstup do ložnice, která je vybavena komfortním dvoulůžkem bez možnosti lůžka oddělit. Dále se zde nachází 2 noční stolky s lampičkami, křeslo a komoda. Okna v ložnici jsou směrována do zahrady a na domy, pole a lesy pod chalupou.
POZOR !!! Polštáře a peřiny jsou standardně s péřovou výplní. Pokud trpíte alergií na peří, dejte nám vědět a my připravíme jiný typ pokrývek

Manželská postel v ložnici
Ložnice s okny do zahrady a do ulice

Z předsíně se dále dostanete do kuchyně s jídelnou, která je volně propojená s obývacím pokojem. Z jídelny je dále přístup do koupelny s toaletou. Kuchyň je vybavena kuchyňskou linkou s vestavěnými spotřebiči a veškerým potřebným nádobím. Pro milovníky vaření zde máme indukční varnou desku se 4mi plotýnkami, kombinovanou troubu s mikrovlnkou, lednici s mrazákem a samozřejmě myčku na nádobí. Z menších spotřebičů zde naleznete varnou konvici, toustovač, topinkovač a kávovar (na kapsle). Jídelna je vybavena stolem a židlemi pro 4 osoby. Výhled z jídelny je do zahrady.

Kuchyňský kout se vestavěnými spotřebiči
Jídelní stůl s oknem do zahrady

Obývací pokoj je přímo provázán s kuchyní a jídelnou. Můžete zde sedět na velké sedačce, která po snadném rozložení může sloužit jako další menší dvojlůžko. Atmosféru si můžete zpříjemnit zapálením ohně v krbu, ale pozor ! Bude zde zanedlouho velmi teplo. Plochá televize se širokou nabídkou nabídkou programů a WiFi jsou samozřejmostí. K užívání je možné dále využít rádio s CD i USB přehráváním. Výhled zde je do ulice a na domy, pole a lesy pod chalupou.

Sedačka v obývacím pokoji
Obývací pokoj s krbem a TV

Z jídelny je přístupná bezbariérová koupelna s WC. Toaleta je závěsná, vybavená madlem pro snadnější pohyb hůře mobilních osob. Dále je zde umyvadlo se zrcadlem, sprcha, kam je možné zajet i s invalidním vozíkem a pračka. Nachází se zde i žebříkové topení pro sušení ručníků či oblečení. Je možné využít elektrického podlahového topení pro větší tepelnou pohodu.

Koupelna s WC
Koupelna s bezbariérovým sprchovým koutem
Koupelna s pračkou

V rámci ubytování je vždy připraveno čisté povlečení, ručníky, mýdlo, čistící a úklidové prostředky, tablety do myčky na nádobí. Pro zájemce nachystáme pod omluvě dřevo do krbu, které je zdarma v rámci ubytování.

Vytápění apartmánu a ohřev 300L teplé vody zajišťuje automatické tepelné čerpadlo. Teplotu si můžete regulovat v rámci termohlavic přímo na radiátorech v jednotlivých místnostech, kromě žebříkových topení v šatně a koupelně.

Pro ubytované je k dispozici uzamykatelná dílna, kam si můžete v létě odložit svá cyklistická kola. V zimě tento prostor slouží jako lyžárna.

Apartmán je nekuřácký.Aktivity v rámci ubytování


V zákrytu před větrem i pohledy z ulice se nachází prostorná terasa, jejíž část je zastřešená a osvětlená. Nabízí tak příjemné klidné posezení u kávy či cigarety pro kuřáky i ve večerních hodinách. V letních měsících je možné využít houpací sedačku pro 3 osoby.

Terasa a brána na zahradu

V letních měsících je možné pod odmluvě využít dostatečně velké a hluboké koupací jezírko, kde je možné si zaplavat. V zimě za příhodných podmínek je možné na jezírku bruslit. Hlavně děti se zde dozajista vyřádí. Jezírko se nachází na zahradě u domu, kde bydlíme my – majitelé. Je to ale dům hned naproti přes ulici, tedy jen pár kroků.

Po domluvě je možné využít i malou saunu, která se stejně jako jezírko nachází na zahradě domu majitelů. Sauna je malinká, tak max. pro 2 osoby najednou. Je vybavena sprchovým koutem (pouze studená voda), případně je možné po saunování skočit do jezírka (pokud není zamrzlé), případně do sněhu. Sauna není vybavena odpočívárnou.

Pro zájemce je na zahradě majitelů voliéra s papoušky – máme zde pár Amazoňanů oranžovokřídlých a několik dalších malých papoušků.Zajistěte si výborné dovolenkové chvíle v naší Chalupě pod Zubštejnem, kterou Vám doporučuje i portál MegaUbytko.cz. Podrobné informace o chalupě si rychle a jednoduše najdete na stránkách obce ubytování Bystřice nad Pernštejnem jako i na regionálních stránkách ubytování Vysočina a ubytování Žďársko. U nás jste vždy vítáni, těšíme se na setkání s Vámi.

© 2019 Chalupa pod Zubštejnem